Zielone ddomy pełne magii

 

 

Wszelkie finansowania domów możesz załatwić przez nas. Przygotujemy dla Ciebie wnioski i podpowiemy, z jakich źródeł można finansować zielone domy.

 Dopłata do domów energooszczędnych - 50 tyś. złotych

 

 

 

 

 

Wnioski o dofinansowanie w programie MdM na lata 2017 i 2018

Dla tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad złożeniem wniosku i skorzystaniem z programu Mieszkanie dla Młodych (MdM), to może być już ostatni dzwonek. Nie warto czekać do ostatniej chwili, aby zrealizować plany o zakupie nieruchomości. Czas upływa, a środki przeznaczone na lata 2017 i 2018 błyskawicznie się kończą.


Mieszkanie dla Młodych, rządowy program wsparcia młodych osób w zakupie pierwszego domu lub mieszkania, funkcjonuje na polskim rynku od ponad 2 lat i od samego początku cieszy się dużą popularnością. Do końca sierpnia br. podpisano ponad 71 tysięcy umów w ramach MdM.

Zainteresowanie jest tak duże, że w marcu skończyły się środki przeznaczone na 2016 rok. Z kolei w lipcu wstrzymano przyjmowanie wniosków o dofinansowanie na 2017 rok. Wynikało to z przekroczenia limitu rezerwacji dostępnej na przyszły rok, wynoszącej 50%.

Jak się przygotować na zakup nieruchomości?
Ci, którzy chcieliby skorzystać z MdM-u, mogą natomiast starać się o dopłatę na 2018 rok jeśli warunki planowanej transakcji przewidują taki termin ostatecznej zapłaty za mieszkanie. 


Od stycznia wyższy wkład własny

Tym, co dodatkowo powinno zachęcić wszystkich przymierzających się do zakupu własnego „M” jest podwyżka obowiązkowego wkładu własnego do kredytów hipotecznych. Zgodnie z rekomendacją S Komisji Nadzoru Finansowego, od stycznia trzeba będzie dysponować już 20% wartości nieruchomości.

Rezerwując mieszkanie lub nieruchomość do końca 2016 roku, można jednak uniknąć podwyżki i zaciągnąć kredyt jeszcze z 15-procentowym wkładem własnym. 

Co więcej, w kwartalnej ankiecie NBP banki zadeklarowały kontynuację zaostrzania własnej polityki w segmencie kredytów mieszkaniowych. Poza wyższym wykładem własnym, należy się spodziewać większych wymagań dotyczących np.zabezpieczeń kredytu, czy też okresu spłaty.

 

 

<

 

Kredyty hipoteczne

Potrzebujesz kredytu hipotecznego? Skontaktuj się a przedstawimy propozycje kilku banków.Domy gdzie technologia stapia się z Naturą

 

Bioconstrucción bioconstruction