Zielone ddomy pełne magii

casa autosuficiente

TECHNOLOGIA

Zielone Domy to system budynków modułowych składający się z elementów konstrukcyjnych wykonanych z FRP (Fiber Reinforced Polymer), które są zaprojektowane tak, aby idealnie pasowały do siebie, zapewniając nieograniczone możliwości projektowania pomieszczeń, oświetlenia, wentylacji i połączeń między pokojami.

Budynki w pierwszej kolejności zostają pokryte geowłókniną, następnie warstwą ziemi, darnią i innymi roślinami. Proces ten stabilizuje ziemię w perspektywie długoterminowej w wyniku ukorzenienia roślin.

Zielone Domy są szybkie i łatwe w montażu. Każdy element ma perforowane klapki, pod którymi znajduje się śruba i uszczelnienie, a całość zakotwiczona jest do podłoża za pomocą galwanizowanych śrub stalowych.

Elementy przewodów łączących oraz kanałów dla przewodów elektrycznych i wodnych, jak i mechanicznych przewodów wentylacyjnych można dodać do korpusu na dowolnym etapie budowy.

Domy tworzone są z eleganckich struktur łukowych, wykonanych ze wzmocnionego włóknami polimeru, z którego zrobione są elementy modułowe. Elementy są trwałe, elastyczne, wodoodporne i – co najważniesze – energooszczędne.

Najważniejszą cechą ZIELONYCH DOMÓW jest to, że domy w tej technologii można szybko i łatwo montować dając przy tym nieograniczone możliwości projektowania. Dla przykładu, dom o powierzchni 38m2, budowany jest w 3 dni przez 3 osoby, natomiast dom o powierzchni 100m2 w zaledwie 10 dni!

Co więcej przyjazna dla środowiska technologia pozwoli niskim kosztem wybudować dom, którego będą zazdrościć Ci wszyscy! Nasze domy oszczędzają energię i są o wiele tańsze od mieszkań w miastach i domów budowanych w tradycyjny sposób!

Sistema constructivo green house Green house construction system
Hogar ecológico Eco-friendly home
Eco vivienda Eco housing

Zielone Domy Pełne Magii konstruuje się z prefabrykowanych modułów, produkowanych z materiałów kompozytowych, o wysokim współczynniku stabilizacji i ochrony przed zmianami klimatu oraz szkodliwymi skutkami promieniowania UV. Technologia została zaprojektowana tak, aby ZIELONE DOMY mogły z łatwością być dostosowane do każdego rodzaju topografii, wtapiać się w krajobraz w sposób dotąd niespotykany w Polsce.

Co ważne, Zielone Domy można montować na powierzchniach płaskich, stromych zboczach, wtopić w skarpę lub górę, postawić na pomoście nad akwenem wodnym (staw, jezioro, rzeka, zalew)

Zielone Domy budowane z prefabrykowanych polimerowych modułów są lekkie, wodoodporne, odporne na pleśń, odporne na gnicie oraz - co najważniejsze - oferują nieskończone możliwości projektowe. Elastyczna i trwała struktura jest bardzo trwała i wytrzymuje setki lat bez konserwacji.

Zielone Domy są odporne na trzęsienia ziemi, tornada, oferują maksymalną odporność na huragany i zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV.

Zielone Magiczne Domy są szybkie i łatwe w montażu. Każdy element ma perforowane klapki , pod którymi znajduje się śruba i uszczelnienie, a całość zakotwiczona jest do podłoża. To wszystko pozwala na szybki montaż i solidną konstrukcję. Do montażu nie potrzeba specjalnych umiejętności lub maszyny !

Do montażu Zielonych Domów potrzebne jest tylko rusztowanie!

Najstarsza i najtrwalsza metoda budowlana korzystała z gleby i piasku jako materiałów budulcowych. Glina, kolby kukurydzy, używanie ziemi oraz budowanie konstrukcji częściowo przesłoniętych ziemią, wykorzystywane są jako doskonała alternatywa dla tradycyjnych budynków.

Koncept, który zakłada przykrycie konstrukcji ziemią, żywą roślinnością, bluszczem, zapewniając przy tym stabilność termiczną i bezpieczeństwo wynikające z bliskości ziemi, jest bardzo atrakcyjny. Dotychczas ten rodzaj konstrukcji trudny był do zbudowania i kosztowny w realizacji.

Osiągnięcie odpowiedniej wentylacji i odpowiedniego poziomu wodoszczelności, w tego rodzaju konstrukcji nie jest łatwe. Zatem, korzystając z tradycyjnych metod budownictwa, budynek potrzebowałby bardzo mocnej konstrukcji, która nie zawsze współpracowałaby z otaczającym go warunkami tj. ukształtowaniem terenu i gleby.

System Zielonych Domów Pełnych Magii odpowiada na wspomniane problemy w zupełnie nowy sposób, przy wykorzystaniu starych metod budownictwa oraz w połączenie ich z najnowocześniejszą technologią - niemalże z ery kosmicznej- z tzw. materiałów kompozytowych. Wewnętrzna powłoka jest bardzo mocna, stabilna, lekka, wodoodporna, a otaczająca ziemia wzmacnia i zabezpiecza konstrukcję.

Aby poznać pełną analizę właściwości środowiskowych, skontaktuj się z nami

Construcción ecológica Ecological construction
ZIELONE DOMY PEŁNE MARZEŃ
SYSTEMY TRADYCYJNE

Zielony dach umożliwia odtworzenie na dachu budynku lub stropie garażu podziemnego warunków panujących na gruncie rodzimym. Umożliwia uzyskanie dodatkowej powierzchni biologicznie czynnej, zmniejsza emisję gazów, retencjonuje wodę opadową, tłumi hałas wewnątrz budynku, chroni hydroizolację przed działaniem warunków atmosferycznych, zatrzymuje zimą wewnątrz budynku ciepło i chłód latem, jest naturalnym środowiskiem dla owadów i ptaków, a przede wszystkim spełnia swoje funkcje estetyczne i rekreacyjne.

 

Znaleziony obraz
Zdjęcia:
Po lewej: Bieszczady
Po prawej:  Szkoła Sztuk Pięknych w Singapurze

 

Znaleziony obraz
Zdjęcie: Polska. Termy Białka

 

Znalezione obrazy dla zapytania amfiteatr iwonicz

Zdjęcie: Polska. Amfiteatr w Iwoniuczu Zdrój.

 

011_cmyk.jpg
Zdjęcie: zielone dachy w Rybniku

 

Maty rozchodnikowe dostępne już w Polsce.

Co to jest?
Inaczej mówiąc trawnik na kokosowej macie, może być układany na wszelkiego rodzaju powierzchniach, nie tylko na dachach, ale również na torowiskach pomiędzy torami, na fasadach ścian (tzw. pionowe ogrody), przy zazielenianiu rond i poboczy przy autostradach i w wielu innych miejscach. Maty są nie tylko łatwe w montażu, ale przede wszystkim nie wymagają one czasochłonnej pielęgnacji.

Znaleziony obraz

Zielone Dachy oferują nam bardzo wiele korzyści zarówno ekonomicznych jak i ekologicznych:

Oczyszczają powietrze
- roślinność na dachach pobiera z powietrza CO2(dwutlenek węgla) a wydala tlen.
Po za tym wyłapują z powietrza kurz oraz rożnego rodzaju pyłki, maja także wpływ na wilgotność powietrza w najbliższym otoczeniu.

Zatrzymują wodę
- zielone potrafią zatrzymać nawet do 80% opadów atmosferycznych, dzięki czemu znacznie odciążają rynny,
odpływy i kanalizacje deszczowe (jest to szczególnie istotne w dużych miastach) . Woda zostaje wchłonięta przez system, a później powoli jest zużywana poprzez roślinność a nadmiar powoli odparowuje do atmosfery.

Oszczędzają energię
- systemy zielonych dachów zwiększają izolacje budynku. Latem roślinność chroni przed nadmiernym nagrzaniem budynku,
zimą chroni dodatkowo przed chłodem, co prowadzi do zmniejszenia kosztów energetycznych przy ogrzewaniu budynku.

Izolują dźwięki
- zielony dach pochłania wiele dźwięków z otoczenia, dzięki czemu w budynku mamy do czynienia z mniejszym hałasem. Jest to bardzo ważne jeżeli w okolicy budynku znajduje się ruchliwa droga, lotnisko, tory kolejowe lub w centrum miasta.

Poprawiają mikroklimat otoczenia.

Przedłużają żywotność dachu - zielone dachy przedłużają żywotność dachu przez osłonięcie pokrycia dachowego przed promieniami UV,
opadami atmosferycznymi oraz dużymi wahaniami temperatur. Taka ochrona przedłuża żywotność dachu 2-3 krotnie.

Zmniejszają ryzyko zapalenia się budynku oraz zmniejszają szybkość rozprzestrzeniania się ognia.


Nadają ładny i estetyczny widok
- zielone dachy są bardzo efektowne i przyjemne dla otoczenia. Dodatkowo zielony kolor wpływa na obniżenie stresu. Latem maty kwitną na kolorowo – efekt jest jeszcze większy!


Nie wymagają dużej pielęgnacji
- wymagają minimalnej pielęgnacji.


Dają natychmiastowy efekt
- kładąc gotowe maty otrzymujemy natychmiastowy efekt końcowy - piękny zielony dach


Zielony dach przez cały rok –
inwestycja w zielony dach pozwala przez cały rok korzystać z pięknego kwitnącego dachu.
Taki dach może zmieniać kolory w zależności od tego, kiedy i które rośliny zakwitną: na żółto, biało, różowo. Rozchodniki kwitną od końca maja do października. Zielony kolor zmniejsza stres, a więc zielony dach będzie nam też dawał poczucie spokoju, rozluźnienia i relaksu oraz odpoczynek dla naszych oczu.


Znaleziony obraz

http://zielenwewnetrzach.pl/wp-content/uploads/2016/03/DSC_0357.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-gx6Sl4rGtTw/U3XgPuhM_iI/AAAAAAAAA7Q/LQMnwv5VVEI/s1600/zdj%C4%99cia+4.jpg
http://www.zieloneekrany.pl/home/zielone-ekrany/pl/userfiles/doc_images/image-64.jpg Znalezione obrazy dla zapytania zielone ekrany z bluszczu
Znalezione obrazy dla zapytania zielone ekrany z bluszczu

http://www.zieloneekrany.pl/home/zielone-ekrany/pl/userfiles/doc_images/image-66.jpg

 

Bioconstrucción bioconstruction